Friday, January 27, 2023

admin

0 COMMENTS
3190 POSTS

featured

Ministri i Alternativës lehtëson jetën e studentëve, nënshkruhet Memorandum Bashkëpunimi me FON

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Admirim Aliti, që vjen nga radhët e Alternativës dega në Kumanovë, sot ka nënshkruar një Memorandum Bashkëpunimi midis...

Kryetari i ASH-së, Arben Taravari me thirrje për qetësim të tensioneve mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Arben Taravari,  ka bërë thirrje të veprohet me maturi dhe të qetësohen tensionet në marrëdhëniet mes Maqedonisë së...

Spasovski: Rasti në Ohër pjesë e luftës hibride kundër RMV-së

“TË MOS BLLOKOHEN RRUGËT, THIRRJE QË 4 SHKURTI TË SHËNOHET NË MËNYRË DINJITOZE” Rasti i fundit në Ohër, me rahjen e sekretarit të një klubi...
- Advertisement -

Latest news

Ademi: Bashkë po përçojmë politikat tona për avancimin e çështjeve shtetërore

Ka vazhduar edhe sot takimi i kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti me qytetarë të komunës së Gostivarit më saktësisht me banorët e Qendrës, Xhamixhid,...

Artan Grubi: Me kënaqësi mirëprita sot në takim të parin e Tiranës, mikun tim të ngushtë Erion Veliaj

Me Erionin e ndajmë vizionin progresiv për të afruar më shumë me njëra - tjetrën kryeqendrat e vendeve tona dhe ky angazhim është preokupim...

Kreu i ASh, Arben Taravari takon ambasadoren e SHBA-ve në Shkup, Angela Aggeler

I nderuar nga mikpritja e ngrohtë e SH.S. Angela Price Aggeler, në këtë takim tonë të parë pas marrjes nga ana e saj e...

ASh-ja e bën “përhajër” flamurin shqiptar në Çashkë

“Let jetë perhajr inaugurimi i Flamurit kuq e zi në Komunën Çashkës”, kështu shkroi këshilltari komunal i Aleancës për Shqiptarët në Çashkë, Halil Ferati,...

Samsung Galaxy Z fold 4: Përsosmëri e fundit me çmim mbresëlënës

Hibridi i fundit i Samsung Galaxy Z Fold 4 telefon-tabletë Android është kthyer dhe është këtu për të vërtetuar se pajisjet e palosshme...

Ndërroi jetë Mejdi Rexhepi, babai i Komandant Shqiponjës

Sot, pas një sëmundjeje, në moshën 80 vjeçare ka ndërruar jetë Mejdi Rexhepi nga Kumanova, babai i komandant Shqiponjës. Ceremonia e varrimit, sipas familjarëve, do...

Të hënën më 23 janar fillon gjysmëvjetori i dytë, nxënësit u kthehen shkollave

Nxënësit të hënën duhet t’i kthehen bankave shkollore pas një pushimi të vazhduar dimëror. Ministria e Arsimit njofton se viti shkollor do të vazhdojë më...

Aleanca për Shqiptarët nga e hëna në konsultime brendapartiake për hyrjen e mundshme në Qeveri

Aleanca për Shqiptarët këtë të shtunë në Kumanovë në Kuvendin Qendror do ta zgjedhë kryesinë e re, ndërsa nga e hëna përmes konsultimeve brendapartiake...

Rektori i UT-së Prof. Dr. Kushtrim Ahmeti realizoi takim pune me ministrin e Financave Fatmir Besimi

Rektori i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Kushtrim Ahmeti është pritur sot në një takim pune nga ministri Financave i qeverisë së vendit tonë,...

Afrim Gashi takon ambasadoren e ShBA-së, diskutohet propozimi i AAA-së për korrupsionin politik

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, u takua sot me ES ambasadoren Angela P. Aggeler. Kryetari Gashi dhe Ambasadorja Aggeler u pajtuan bashkërisht se ndajnë vizionin...
- Advertisement -

Most Commented

Ministri i Alternativës lehtëson jetën e studentëve, nënshkruhet Memorandum Bashkëpunimi me FON

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Admirim Aliti, që vjen nga radhët e Alternativës dega në Kumanovë, sot ka nënshkruar një Memorandum Bashkëpunimi midis...
- Advertisement -

Gjatë vitit 2022 këto ishin top 10 veturat më të shitura në Kosovë

Veturat janë pjesë pandashme e përditshmërisë tuaj, kjo sepse shumicën e obligimeve në punë apo familjare i lehtëson. Kosova është një ndër vendet në...

Kryetari i ASH-së, Arben Taravari me thirrje për qetësim të tensioneve mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Arben Taravari,  ka bërë thirrje të veprohet me maturi dhe të qetësohen tensionet në marrëdhëniet mes Maqedonisë së...

Spasovski: Rasti në Ohër pjesë e luftës hibride kundër RMV-së

“TË MOS BLLOKOHEN RRUGËT, THIRRJE QË 4 SHKURTI TË SHËNOHET NË MËNYRË DINJITOZE” Rasti i fundit në Ohër, me rahjen e sekretarit të një klubi...