Thursday, March 30, 2023

admin

0 COMMENTS
3415 POSTS

featured

Alternativa: Drejtësia e gjunjëzuar në Maqedoninë e Veriut

Alternativa e Afrim Gashit përmes një kumtese ka reaguar në lidhje me vjetërsimin e lëndës së ”Titanik 2” ku akuzohet Sasho Mijallkov. Sipas tyre...

Kasami me vetë-iniciativë furnizon me libra biblotekat në Tetovë

Bilall Kasami në rrjetin social facebook përmes një statusi shkruan se me vetëiniciativë të tij dhe komunës po furnizon me libra biblotekat në Tetovë,...

Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga, realizoi takim me Otto Graf, Ushtrues  Detyre Ambasador i Gjermanisë

Gjermania mbështet Republikën e Maqedonisë së Veriut në rrugën drejt proceseve eurointegruese. Në takimin e sotëm të Ministrit të Drejtësisë, Krenar Lloga, me U.D....
- Advertisement -

Latest news

Është vënë në funksion kablloja më e gjatë nënujore e energjisë elektrike në botë – lidh Norvegjinë dhe Mbretërinë e Bashkuar

Lidhja më e gjatë e energjisë elektrike nënujore në botë u aktivizua sot, duke mundësuar Norvegjinë dhe Mbretërinë e Bashkuar të furnizojnë njëra...

Hoti paralajmëron padi për ata që bën lajmin e rremë për fatin e babait të tij, flet edhe për hapjen e arkivave

Një lajm i rremë për kinse gjetjen e eshtrave të Ukshin Hotit, e ka shqetësuar dhe ia ka rihapur plagët e dhimbjes familjes...

Grubi nga Hasanbegu: Jemi fokusuar në gazifikim e digjitalizim, BDI një parti që ringjall veten si feniks

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), fushatën parazgjedhore e vazhdoi sonte në Hasanbeg të komunës së Gazi Babës, duke prezantuar kështu listën e kandidatëve për...

Kim Kardashian uron grimerin e saj Mario Dedivanovic për ditëlindje, ajo pothuajse nuk njihet nga foto e vitit 2008

Kim Kardashian ishte pothuajse e panjohshme në një fotografi të re që ndau në InstaStory, të premten. Ylli i “The Keeping Up With The...

De Ligt flet për marrëdhënien me Allegrin, zbulon idhullin e fëmijërisë dhe sulmuesin që preferon të luajë kundër tij

Mbrojtësi i Juventusit, Matthijs De Ligt, ka dhënë një intervistë të gjatë për DAZN, ku foli për shumë çështje, duke nisur nga marrëdhëniet...

Ndërroi jetë biznesmeni kumanovar Evzi Isaki

Dje ka ndërruar jetë biznesmeni nga Sllupçani i Kumanovës Evzi Isaki, i njohur në rrethinën e Kumanovës dhe me gjerë, për bisnesin e parë...

Saliu: Në mungesë të programit politik, Taravari shërbehet me fyerje dhe ofendime (VIDEO)

Gjuha e përdorur nga ana e opozitës shqiptare, në rastin konkret ajo e kandidatit për kryetar komune në Gostivar, Arben Taravari i cili i...

Visar Ganiu po jep shembullin e vërtetë se si në Maqedoninë e Veriut mund të zgjidhet problematika me qentë endacakë

Visar Ganiu, kreu i Komunës së Çairit po jep shembullin e vërtetë se si në Maqedoninë e Veriut në mënyre efikase mund të zgjidhet...

Të shkurtohet orari i punës për administratorët, Zaev: Nëse dëshirojmë paga zvicerane, duhet të punojmë më shumë

Administrata shtetërore të premteve të punojë vetëm katër orë, parasheh propozim-ligji i Ministrisë për Shoqëri Informatike dhe Administratë. Nëpunësit të punojnë 36 orë në...

Oliver IlIevski: Gazifikimi i Kumanovës, ndërtimi kejit me zonë këmbësosrësh prej 9 km, 40 km trotoare, do të ndërtohen në Kumanovë

Kandidati për kryetar të Kumanovës nga radhët e LSDM, Oliver Ilievski, gjatë një tubimi me qytetarët ka thënë se :”  Në periudhën e kaluar 12...
- Advertisement -

Most Commented

Alternativa: Drejtësia e gjunjëzuar në Maqedoninë e Veriut

Alternativa e Afrim Gashit përmes një kumtese ka reaguar në lidhje me vjetërsimin e lëndës së ”Titanik 2” ku akuzohet Sasho Mijallkov. Sipas tyre...
- Advertisement -

Aksident në autostradën Shkup – Kumanovë

Një aksident ka ndodhur para pak çastesh në autostradën Shkup-Kumanovë, ku një furgon ka aksidentuar kamionin e Ndërmarjes Publike të rrugëve Shtetërore të cilët...

Kasami me vetë-iniciativë furnizon me libra biblotekat në Tetovë

Bilall Kasami në rrjetin social facebook përmes një statusi shkruan se me vetëiniciativë të tij dhe komunës po furnizon me libra biblotekat në Tetovë,...

Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga, realizoi takim me Otto Graf, Ushtrues  Detyre Ambasador i Gjermanisë

Gjermania mbështet Republikën e Maqedonisë së Veriut në rrugën drejt proceseve eurointegruese. Në takimin e sotëm të Ministrit të Drejtësisë, Krenar Lloga, me U.D....