Friday, January 27, 2023

admin

0 COMMENTS
3190 POSTS

featured

Ministri i Alternativës lehtëson jetën e studentëve, nënshkruhet Memorandum Bashkëpunimi me FON

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Admirim Aliti, që vjen nga radhët e Alternativës dega në Kumanovë, sot ka nënshkruar një Memorandum Bashkëpunimi midis...

Kryetari i ASH-së, Arben Taravari me thirrje për qetësim të tensioneve mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Arben Taravari,  ka bërë thirrje të veprohet me maturi dhe të qetësohen tensionet në marrëdhëniet mes Maqedonisë së...

Spasovski: Rasti në Ohër pjesë e luftës hibride kundër RMV-së

“TË MOS BLLOKOHEN RRUGËT, THIRRJE QË 4 SHKURTI TË SHËNOHET NË MËNYRË DINJITOZE” Rasti i fundit në Ohër, me rahjen e sekretarit të një klubi...
- Advertisement -

Latest news

Prishtina mposht Bodo/Glimt

Futbollistët e Prishtinës shënuan sonte fitore në “Fadil Vokrri” kundër skuadrës norvegjeze Bodo/Glim. Ndeshja ishte e vlefshme në kuadër të xhiros së tretë kualifikuese në...

Facebook drejt projektit të syzeve “inteligjente”

Zuckerberg po përgatit një tjetër projekt interesant. Në takimin që mbajti për të ardhurat e Facebook në tremujorin e dytë të vitit 2021, kompania...

Basketbolli i meshkujve në “Tokio 2020”

Mjafton një pikë më shumë dhe një ndërhyrje shpëtimtare në limite për të qënë në garë të plotë për medalje ari në Lojërat Olimpike...

Barcelona me video emocionuese për largimin e Messit

Barcelona sonte (e enjte) ka konfirmuar largimin e yllit të skuadrës, Lionel Messi. Pas plotë 17 viteve, argjentinasi nuk do rinovojë me katalunasit duke e...

Rregulli që largoi Messin nga Barça

Barcelona ia ka vënë fajin rregullave financiare të imponuara nga La Liga sa i përket largimit të Leo Messi-t nga blaugranat. Mes palëve është...

Elita 5 rikthehet në ‘Alba Festival’

Festivali i njohur shqiptar në Zvicër supozohet se do mbahet në muajin shtator. Dhe, kështu janë publikuar posterat e artistëve shqiptarë që do marrin pjesë...

Vazhdojnë reagimet e artistëve shqiptarë për ardhjen e Goran Bregoviç në Shqipëri

Këngëtari boshnjak, Goran Bregoviç, i cili është kthyer në temë diskutimi pasi u njoftua se do të ftohet për një organizim në Shqipëri. Reagimet që...

Dua Lipa vijon pushimet në Shqipëri, këtë herë promovon ujërat e detit Jon

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa po vijon pushimet në Jug të Shqipërisë. Ajo bashkë me familjarët dhe të dashurin e saj Anëar Hadid...

Plot 45 kilogramë më pak, Vig Poppa tregon sekretin

Reperi i njohur shqiptar, Vig Poppa ka pësuar një ndryshim drastik në peshë. Kjo gjë është vënë re në dy videoklipet e fundit që...

Mbi 1 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

1 mijë e 65 është numri i rasteve aktive me coronavirus në Kosovë. Kështu bëri të ditur të martën Ministria e Shëndetësisë përmes njoftimit 24...
- Advertisement -

Most Commented

Ministri i Alternativës lehtëson jetën e studentëve, nënshkruhet Memorandum Bashkëpunimi me FON

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Admirim Aliti, që vjen nga radhët e Alternativës dega në Kumanovë, sot ka nënshkruar një Memorandum Bashkëpunimi midis...
- Advertisement -

Gjatë vitit 2022 këto ishin top 10 veturat më të shitura në Kosovë

Veturat janë pjesë pandashme e përditshmërisë tuaj, kjo sepse shumicën e obligimeve në punë apo familjare i lehtëson. Kosova është një ndër vendet në...

Kryetari i ASH-së, Arben Taravari me thirrje për qetësim të tensioneve mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Arben Taravari,  ka bërë thirrje të veprohet me maturi dhe të qetësohen tensionet në marrëdhëniet mes Maqedonisë së...

Spasovski: Rasti në Ohër pjesë e luftës hibride kundër RMV-së

“TË MOS BLLOKOHEN RRUGËT, THIRRJE QË 4 SHKURTI TË SHËNOHET NË MËNYRË DINJITOZE” Rasti i fundit në Ohër, me rahjen e sekretarit të një klubi...