Tuesday, November 29, 2022

admin

0 COMMENTS
2849 POSTS

featured

Aliti: Balancuesi është kuotë, njëjtë si kuota 40 % për gratë deputete

Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Admirim Aliti mori pjesë në ngjarjen publike në temën : “ Në shërbim të kujt është balansuesi “,...

Ahmeti nga Shipkovica: Flamuri shqiptar u vadit me gjak, asnjëherë nuk është përkulur

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti nga Shipkovica ka uruar 28 nëntorin të gjithë shqiptarëve duke thënë se flamuri i shqiptarëve asnjëherë...

FRI: “MUHAMEDI A.S. MODEL PËR NJERËZIMIN”

Forumi Rinor Islam – dega në Kërçovë gjatë kësaj fundjave ka realizuar ligjëratë të hapur me dr. Kujtim Kasami në ambientet e FRI-së në...
- Advertisement -

Latest news

LSDM: Do të rriten pagat dhe pensionet, me miratimin e buxhetit për vitin 2023

“Koncepti i LSDM-së për kthimin e parave tek qytetarët është dëshmuar se është mjet i suksesshëm për tejkalimin e pasojave të krizës ekonomike botërore...

Musk nuk po e mban premtimin e tij: Lojtarët me ngjyrë po abuzohen në mënyrë racore në Twitter

Përkundër garancive të Elon Musk se Twitter do të ishte pa gjuhën e urrejtjes, një raport tregon se postimet raciste kundër futbollistëve në...

AlternAtivA Kumanovë: Deri në fund të vitit do të ndërtohen edhe dy kënde lojrash

Alternativa Kumanovë me lajm të mirë në Ditën e Alfabetit: Deri në fund të vitit do të ndërtohen edhe dy kënde lojrash Alternativa dega në...

ASH: Kjo datë, për ne dhe brezat që pasojnë, paraqet një barrë me shumë përgjegjësi që na ka lënë mbi supe historia

Mbledhja e mendjeve më të ndritura të kombit për t'i dhënë një alfabet gjuhës, ndër më të vjetrat në kontinent, flet më së miri...

AFRIM GASHI: Urojmë nga zemra datat e rëndësishme të gjuhës shqipe e të kombformimit tonë të jenë pika orientimi edhe për ne dhe brezat...

Në këtë ditë, kur festojmë 114-vjetorin e Kongresit të Abecesë, që sivjet ka ardhur bashkë me jubileun e 50-vjetorit të Kongresit të Drejtshkrimit, urojmë...

BILALL KASAMI: Kongresi i Manastirit shënon një nga ngjarjet më madhore të gjuhës shqipe dhe kulturës shqiptare

Kongresi i Manastirit shënon një nga ngjarjet më madhore të gjuhës shqipe dhe kulturës shqiptare. Unifikimi i Alfabetit shqip shënon fazën më të rëndësishme...

Çka duhet të dimë rreth fillimit të Destiny 2 i sezonit 19?

Sezoni i  2’s Season of Plunder ka përfunduar dhe përpara zgjerimit të Lightfall të vitit të ardhshëm, të gjithë sytë janë te Sezoni...

Pse Artan Grubi është shumë i rëndësishëm për Ali Ahmetin? – Përgjigjet Zëvendëskryeministri Grubi

Fjalët se Ahmeti po e ruan Grubin dhe se ky i fundit është shumë i rëndësishëm për të, Zëvendëskryeministri Grubi i cilëson si të...

Ademi: Ligjet i ka bllokuar dhe vazhdon ti bllokojë opozita!

Nënkryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, njëherë edhe koordinatorë i grupit parlamentar, Arbër Ademi në emisionin Click Plus në Tv21 ka deklaruar se kreu...

Ndërhyrja e shtetit dhe padrejtësia e MKRS-së ndaj FFK-së rrezikojnë përjashtimin e Kosovës nga UEFA e FIFA!

Misioni parësor i Federatës Ndërkombëtare të Futbollit, FIFA e asaj evropiane, UEFA, janë shteti larg duart nga futbolli. Nuk pranohet asnjë vendim administrativ e aq...
- Advertisement -

Most Commented

Aliti: Balancuesi është kuotë, njëjtë si kuota 40 % për gratë deputete

Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Admirim Aliti mori pjesë në ngjarjen publike në temën : “ Në shërbim të kujt është balansuesi “,...
- Advertisement -

Si të keni WiFi gjatë tërë kohës në Stamboll?

Mbajtja e kontaktit me familjen, mikun ose punën tuaj është një prioritet gjatë udhëtimit jashtë vendit. Qëndrimi i lidhur me rrjetet sociale si...

Ahmeti nga Shipkovica: Flamuri shqiptar u vadit me gjak, asnjëherë nuk është përkulur

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti nga Shipkovica ka uruar 28 nëntorin të gjithë shqiptarëve duke thënë se flamuri i shqiptarëve asnjëherë...

FRI: “MUHAMEDI A.S. MODEL PËR NJERËZIMIN”

Forumi Rinor Islam – dega në Kërçovë gjatë kësaj fundjave ka realizuar ligjëratë të hapur me dr. Kujtim Kasami në ambientet e FRI-së në...