Thursday, March 30, 2023

admin

0 COMMENTS
3415 POSTS

featured

Alternativa: Drejtësia e gjunjëzuar në Maqedoninë e Veriut

Alternativa e Afrim Gashit përmes një kumtese ka reaguar në lidhje me vjetërsimin e lëndës së ”Titanik 2” ku akuzohet Sasho Mijallkov. Sipas tyre...

Kasami me vetë-iniciativë furnizon me libra biblotekat në Tetovë

Bilall Kasami në rrjetin social facebook përmes një statusi shkruan se me vetëiniciativë të tij dhe komunës po furnizon me libra biblotekat në Tetovë,...

Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga, realizoi takim me Otto Graf, Ushtrues  Detyre Ambasador i Gjermanisë

Gjermania mbështet Republikën e Maqedonisë së Veriut në rrugën drejt proceseve eurointegruese. Në takimin e sotëm të Ministrit të Drejtësisë, Krenar Lloga, me U.D....
- Advertisement -

Latest news

Ulen në gjysmë shtizë flamujt në Komunën e Kumanovës

Janë ulur në gjysmë shtizë flamujt në Komunën e Kumanovës, kjo për shkak të aksidentit tragjik që ndodhi në Bullgari ku jetën e humbën...

Këshilli për etikë i RMV-së vërejtje mediave: Mos publikoni emra dhe fotografi të të vdekurve

Pas aksidentit të trafikut që ndodhi mëngjesin e sotëm në Bullgari, Këshilli për Etikë në Media i Maqedonisë (KEMM) u bën thirrje mediave të...

Tragjedia në Bullgari, shpallen tre ditë zie në Maqedoninë e Veriut

Në seancën e sotme qeveritare është sjellë vendim që të shpallen tre ditë zie në Maqedoninë e Veriut për tragjedinë në Bullgari. Flamujt para Qeverisë...

Ambasadorja e SHBA-së, Bërns: Shprehi ngushëllime për tragjedinë që ka ndodhur

Ambasadorja amerikane në Maqedoninë e Veriut, Kejt Meri Bërns, ka shprehur ngushëllimet për viktimat në aksidentin tragjik që ka ndodhur në Bullgari. “Në emër të...

Xhaçka: Viktimat e aksidentit në Bullgari ishin shqiptarë

Sipas disa burimeve, thuhet se viktimat ishin shqiptarë të Maqedonisë. Ministrja e Punëve të Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka, reagoi pas aksidentit që ndodhi...

Kuvendi prolongon aktivitetet për shkak të tragjedisë në Bullgari

Kuvendi ka ndërprerë aktivitetet për ditën e sotme, përcjell TV21. Ky vendim vjen për shkak të aksidentit tragjik të autobusit nga Maqedonia e Veriut,...
- Advertisement -

Most Commented

Alternativa: Drejtësia e gjunjëzuar në Maqedoninë e Veriut

Alternativa e Afrim Gashit përmes një kumtese ka reaguar në lidhje me vjetërsimin e lëndës së ”Titanik 2” ku akuzohet Sasho Mijallkov. Sipas tyre...
- Advertisement -

Aksident në autostradën Shkup – Kumanovë

Një aksident ka ndodhur para pak çastesh në autostradën Shkup-Kumanovë, ku një furgon ka aksidentuar kamionin e Ndërmarjes Publike të rrugëve Shtetërore të cilët...

Kasami me vetë-iniciativë furnizon me libra biblotekat në Tetovë

Bilall Kasami në rrjetin social facebook përmes një statusi shkruan se me vetëiniciativë të tij dhe komunës po furnizon me libra biblotekat në Tetovë,...

Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga, realizoi takim me Otto Graf, Ushtrues  Detyre Ambasador i Gjermanisë

Gjermania mbështet Republikën e Maqedonisë së Veriut në rrugën drejt proceseve eurointegruese. Në takimin e sotëm të Ministrit të Drejtësisë, Krenar Lloga, me U.D....