Friday, January 27, 2023

admin

0 COMMENTS
3190 POSTS

featured

Ministri i Alternativës lehtëson jetën e studentëve, nënshkruhet Memorandum Bashkëpunimi me FON

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Admirim Aliti, që vjen nga radhët e Alternativës dega në Kumanovë, sot ka nënshkruar një Memorandum Bashkëpunimi midis...

Kryetari i ASH-së, Arben Taravari me thirrje për qetësim të tensioneve mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Arben Taravari,  ka bërë thirrje të veprohet me maturi dhe të qetësohen tensionet në marrëdhëniet mes Maqedonisë së...

Spasovski: Rasti në Ohër pjesë e luftës hibride kundër RMV-së

“TË MOS BLLOKOHEN RRUGËT, THIRRJE QË 4 SHKURTI TË SHËNOHET NË MËNYRË DINJITOZE” Rasti i fundit në Ohër, me rahjen e sekretarit të një klubi...
- Advertisement -

Latest news

Messit i thuhet se nuk meriton ta fitojë Topin e Artë për shkak të kartonit të kuq

Lionel Messi nuk duhet ta fitojë Topin e Artë këtë vit për faktin se ai mori një karton të kuq. Kjo është pikëpamja e...

Megan Fox dhe Brian Austin Green drejt finalizimit të divorcit

Vetëm një nënshkrim i një gjyqtari e finalizon divorcin e Megan Fox dhe të Brian Austin Green. Fox, 35-vjeçe dhe Green, 48-vjeç, sipas ligjit...

Visar Ganiu: Zgjedhjet janë proces shumë i rëndësishëm dhe shprehje e vullnetit të lirë

Kandidati i Bashkimit Demokratik për Integrim, Visar Ganiu ka shfrytëzuar të drejtën për votim dhe më këtë rast ka ka ftuar gjithë qytetarët të...

Kumanovë: Personi me shikim të dëmtuar angazhohet për ta vëzhguar procesin e votimit

Gazetari i Klan Macedonia, Furkan Saliu ka raportuar një rast në qytetin e Kumanovës ku qytetari me shikim të dëmtuar, Ragmi Arifi është caktuar...

Bilall Kasami voton dhe fton qytetarët për të votuar masovikisht

Kreu i Lëvizjes Besa dhe kandidati për kryetar komune, Bilall Kasami sot ka shfrytëzyar të drejtën e votës në vendvotimin te Gjimnazi i Tetovës. “Sot...

Dalja e votuesve në Kumanovë deri në ora 15:00 është 28,25 për qind

Sipas të dhënave të Komisionit Shtetëror për Zgjedhje (KSHZ), deri në ora 15:00 në qytetin e Kumanovës kanë votuar gjithsej 16.650 votues, përkatësisht 28,25...

Ziadin Sela hedh votën e tij, has probleme me indetifikimin e gishtit

Kryetari i ASH, Ziadin Sela së bashku me bashkëshorten pak minuta më parë hodhë votën e tyre pranë shkollës SHFK “ Aki Dika” Livadhi. Sipas...

Si funksionojnë algoritmet e Facebook dhe çfarë është “mençuria e turmës” – pse na shfaqen postime me përmbajtje të njëjtë

Menaxherja e mëparshme e prodhimit në Facebook, Frances Haugen dëshmoi para Senatit amerikan më 5 tetor 2021, se platformat sociale të kompanisë “dëmtojnë...

Kumanovë, vaksinimi pa pengesa, interesim edhe për dozën e tretë

Imunizimi masiv i popullatës me vaksinat anti-kovid, në rajonin e Kumanovës po rrjedh pa pengesa, dhe për të njejtin ekziston interesim. Gjatë proçesit po aplikohen...

Ambasada amerikane mbështet thirrjen për largim të UNMIK-ut nga Kosova

Edhe një herë Ambasada amerikane në Prishtinë ka ripërsëritur thirrjet për mbylljen e misionit të UNMIK-ut në Kosovë, duke ricituar atë që tha përfaqësuesi...
- Advertisement -

Most Commented

Ministri i Alternativës lehtëson jetën e studentëve, nënshkruhet Memorandum Bashkëpunimi me FON

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Admirim Aliti, që vjen nga radhët e Alternativës dega në Kumanovë, sot ka nënshkruar një Memorandum Bashkëpunimi midis...
- Advertisement -

Gjatë vitit 2022 këto ishin top 10 veturat më të shitura në Kosovë

Veturat janë pjesë pandashme e përditshmërisë tuaj, kjo sepse shumicën e obligimeve në punë apo familjare i lehtëson. Kosova është një ndër vendet në...

Kryetari i ASH-së, Arben Taravari me thirrje për qetësim të tensioneve mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Arben Taravari,  ka bërë thirrje të veprohet me maturi dhe të qetësohen tensionet në marrëdhëniet mes Maqedonisë së...

Spasovski: Rasti në Ohër pjesë e luftës hibride kundër RMV-së

“TË MOS BLLOKOHEN RRUGËT, THIRRJE QË 4 SHKURTI TË SHËNOHET NË MËNYRË DINJITOZE” Rasti i fundit në Ohër, me rahjen e sekretarit të një klubi...