Tuesday, November 29, 2022

admin

0 COMMENTS
2850 POSTS

featured

Musk akuzon Apple për “censurë”, kritikon se po i rrezikon të ardhurat e Twitter

Elon Musk ka thënë se Apple ka ndaluar shumicën e reklamave të saj në Twitter dhe ka akuzuar kompaninë se kërcënon të heqë...

Si të keni WiFi gjatë tërë kohës në Stamboll?

Mbajtja e kontaktit me familjen, mikun ose punën tuaj është një prioritet gjatë udhëtimit jashtë vendit. Qëndrimi i lidhur me rrjetet sociale si...

Ahmeti nga Shipkovica: Flamuri shqiptar u vadit me gjak, asnjëherë nuk është përkulur

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti nga Shipkovica ka uruar 28 nëntorin të gjithë shqiptarëve duke thënë se flamuri i shqiptarëve asnjëherë...
- Advertisement -

Latest news

Prishtina mposht Bodo/Glimt

Futbollistët e Prishtinës shënuan sonte fitore në “Fadil Vokrri” kundër skuadrës norvegjeze Bodo/Glim. Ndeshja ishte e vlefshme në kuadër të xhiros së tretë kualifikuese në...

Facebook drejt projektit të syzeve “inteligjente”

Zuckerberg po përgatit një tjetër projekt interesant. Në takimin që mbajti për të ardhurat e Facebook në tremujorin e dytë të vitit 2021, kompania...

Basketbolli i meshkujve në “Tokio 2020”

Mjafton një pikë më shumë dhe një ndërhyrje shpëtimtare në limite për të qënë në garë të plotë për medalje ari në Lojërat Olimpike...

Barcelona me video emocionuese për largimin e Messit

Barcelona sonte (e enjte) ka konfirmuar largimin e yllit të skuadrës, Lionel Messi. Pas plotë 17 viteve, argjentinasi nuk do rinovojë me katalunasit duke e...

Rregulli që largoi Messin nga Barça

Barcelona ia ka vënë fajin rregullave financiare të imponuara nga La Liga sa i përket largimit të Leo Messi-t nga blaugranat. Mes palëve është...

Elita 5 rikthehet në ‘Alba Festival’

Festivali i njohur shqiptar në Zvicër supozohet se do mbahet në muajin shtator. Dhe, kështu janë publikuar posterat e artistëve shqiptarë që do marrin pjesë...

Vazhdojnë reagimet e artistëve shqiptarë për ardhjen e Goran Bregoviç në Shqipëri

Këngëtari boshnjak, Goran Bregoviç, i cili është kthyer në temë diskutimi pasi u njoftua se do të ftohet për një organizim në Shqipëri. Reagimet që...

Dua Lipa vijon pushimet në Shqipëri, këtë herë promovon ujërat e detit Jon

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa po vijon pushimet në Jug të Shqipërisë. Ajo bashkë me familjarët dhe të dashurin e saj Anëar Hadid...

Plot 45 kilogramë më pak, Vig Poppa tregon sekretin

Reperi i njohur shqiptar, Vig Poppa ka pësuar një ndryshim drastik në peshë. Kjo gjë është vënë re në dy videoklipet e fundit që...

Mbi 1 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

1 mijë e 65 është numri i rasteve aktive me coronavirus në Kosovë. Kështu bëri të ditur të martën Ministria e Shëndetësisë përmes njoftimit 24...
- Advertisement -

Most Commented

Musk akuzon Apple për “censurë”, kritikon se po i rrezikon të ardhurat e Twitter

Elon Musk ka thënë se Apple ka ndaluar shumicën e reklamave të saj në Twitter dhe ka akuzuar kompaninë se kërcënon të heqë...
- Advertisement -

Aliti: Balancuesi është kuotë, njëjtë si kuota 40 % për gratë deputete

Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Admirim Aliti mori pjesë në ngjarjen publike në temën : “ Në shërbim të kujt është balansuesi “,...

Si të keni WiFi gjatë tërë kohës në Stamboll?

Mbajtja e kontaktit me familjen, mikun ose punën tuaj është një prioritet gjatë udhëtimit jashtë vendit. Qëndrimi i lidhur me rrjetet sociale si...

Ahmeti nga Shipkovica: Flamuri shqiptar u vadit me gjak, asnjëherë nuk është përkulur

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti nga Shipkovica ka uruar 28 nëntorin të gjithë shqiptarëve duke thënë se flamuri i shqiptarëve asnjëherë...