Tuesday, November 29, 2022

admin

0 COMMENTS
2849 POSTS

featured

Aliti: Balancuesi është kuotë, njëjtë si kuota 40 % për gratë deputete

Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Admirim Aliti mori pjesë në ngjarjen publike në temën : “ Në shërbim të kujt është balansuesi “,...

Ahmeti nga Shipkovica: Flamuri shqiptar u vadit me gjak, asnjëherë nuk është përkulur

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti nga Shipkovica ka uruar 28 nëntorin të gjithë shqiptarëve duke thënë se flamuri i shqiptarëve asnjëherë...

FRI: “MUHAMEDI A.S. MODEL PËR NJERËZIMIN”

Forumi Rinor Islam – dega në Kërçovë gjatë kësaj fundjave ka realizuar ligjëratë të hapur me dr. Kujtim Kasami në ambientet e FRI-së në...
- Advertisement -

Latest news

Ministri Aliti për riorganizimin e administratës shtetërore: Është fuqi dhe stabilitet për integrim në BE

Ligji për riorganizimin e administratës shtetërore, paraqet ligj bazë për ristrukturim të pushtetit qendror, kështu vlerëson ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Admirim Aliti...

Si të kopjoni muzikë nga CD në USB

Brenda këtij artikulli mund të kuptoni se si të transferoni ose kopjoni muzikë nga një CD në një USB flash drive duke përdorur...

Fjala e Hamdi Nuhiut në promovimin e librit të Valon Nuhiut ‘Fjalë për ty’

‘Fjalë për ty’, ky ishte titulli i librit të promovuar nga autori Valon Nuhiu. Gjatë promovimit të këtij libri fjalën e mori edhe publicisti...

Todorov: Ahmeti është ndër politikanët më me përvojë, аs LSDM-ja as VMRO-ja nuk mund të luajë rolin e tij

Në këtë moment, mendoj se Ali Ahmeti është një nga politikanët më me përvojë të skenës politika, theksoi avokati Nikolla Todorov, ish-ministër i Arsimit...

Nuredini: Do t’i mundësojmë Kodrës së Diellit të bëhet qendër e njohur e skijimit ashtu siç meriton të jetë  

Në seancën e sotme të qeverisë propozim-projekti për një projekt investimi strategjik në qendrën e skijimit Kodra e Diellit ka marrë dritën e gjelbër....

Turqia prezanton “Mollën e kuqe”, aeroplanin që mund të ndryshojë konceptin e luftës ajrore

Rëndësia në ajër e dronëve turkë Bayraktar, veçanërisht ato të tipit TB2, filloi të kuptohej nga publiku i gjerë në konfliktin midis Armenisë dhe...

Ndryshojnë përsëri çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

Çmimet e shitjes me pakicë të EURODIZELIT (D-Е V) dhe të Vajit Ekstra të Lehtë për Amvisëri (ЕL-1) ulen për 2,00 denarë/litër. Çmimi i shitjes...

Kovaçevski: Gjithsej 518 kompani të industrisë ushqimore, shkolla dhe institucione me rëndësi jetike nga një dhjetori do të kenë energji elektrike më të lirë 

Kovaçevski: Gjithsej 518 kompani të industrisë ushqimore, shkolla dhe institucione me rëndësi jetike nga një dhjetori do të kenë energji elektrike më të lirë  Sot...

Prof.dr.Kushtrim Ahmeti u zgjodh u.d. rektor i Universitetit të Tetovës

Prof.dr. Kushtrim Ahmeti është zgjedhur në postin e u.d. rektor i Universitetit të Tetovës. Ai është votuar njëzëri nga Senati i UT-së, mëson INA....

Utopi e qytetit të zgjuar: Të prodhojnë vetura pa vozitës brenda

Me kalimin e viteve, MotorTrend ka mbuluar teknologji dhe inovacion për t’u bindur se pengesat e mbetura për automjetet vetëdrejtuese janë kryesisht ligjore...
- Advertisement -

Most Commented

Aliti: Balancuesi është kuotë, njëjtë si kuota 40 % për gratë deputete

Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Admirim Aliti mori pjesë në ngjarjen publike në temën : “ Në shërbim të kujt është balansuesi “,...
- Advertisement -

Si të keni WiFi gjatë tërë kohës në Stamboll?

Mbajtja e kontaktit me familjen, mikun ose punën tuaj është një prioritet gjatë udhëtimit jashtë vendit. Qëndrimi i lidhur me rrjetet sociale si...

Ahmeti nga Shipkovica: Flamuri shqiptar u vadit me gjak, asnjëherë nuk është përkulur

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti nga Shipkovica ka uruar 28 nëntorin të gjithë shqiptarëve duke thënë se flamuri i shqiptarëve asnjëherë...

FRI: “MUHAMEDI A.S. MODEL PËR NJERËZIMIN”

Forumi Rinor Islam – dega në Kërçovë gjatë kësaj fundjave ka realizuar ligjëratë të hapur me dr. Kujtim Kasami në ambientet e FRI-së në...