Friday, January 27, 2023

admin

0 COMMENTS
3190 POSTS

featured

Ministri i Alternativës lehtëson jetën e studentëve, nënshkruhet Memorandum Bashkëpunimi me FON

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Admirim Aliti, që vjen nga radhët e Alternativës dega në Kumanovë, sot ka nënshkruar një Memorandum Bashkëpunimi midis...

Kryetari i ASH-së, Arben Taravari me thirrje për qetësim të tensioneve mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Arben Taravari,  ka bërë thirrje të veprohet me maturi dhe të qetësohen tensionet në marrëdhëniet mes Maqedonisë së...

Spasovski: Rasti në Ohër pjesë e luftës hibride kundër RMV-së

“TË MOS BLLOKOHEN RRUGËT, THIRRJE QË 4 SHKURTI TË SHËNOHET NË MËNYRË DINJITOZE” Rasti i fundit në Ohër, me rahjen e sekretarit të një klubi...
- Advertisement -

Latest news

Ministri i Alternativës lehtëson jetën e studentëve, nënshkruhet Memorandum Bashkëpunimi me FON

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Admirim Aliti, që vjen nga radhët e Alternativës dega në Kumanovë, sot ka nënshkruar një Memorandum Bashkëpunimi midis...

Gjatë vitit 2022 këto ishin top 10 veturat më të shitura në Kosovë

Veturat janë pjesë pandashme e përditshmërisë tuaj, kjo sepse shumicën e obligimeve në punë apo familjare i lehtëson. Kosova është një ndër vendet në...

Kryetari i ASH-së, Arben Taravari me thirrje për qetësim të tensioneve mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Arben Taravari,  ka bërë thirrje të veprohet me maturi dhe të qetësohen tensionet në marrëdhëniet mes Maqedonisë së...

Spasovski: Rasti në Ohër pjesë e luftës hibride kundër RMV-së

“TË MOS BLLOKOHEN RRUGËT, THIRRJE QË 4 SHKURTI TË SHËNOHET NË MËNYRË DINJITOZE” Rasti i fundit në Ohër, me rahjen e sekretarit të një klubi...

Grubi: Mbi plagët e së kaluarës të ndërtojmë të ardhmen e sigurtë dhe përparimtare

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi sot mori pjesë e shënimit të 27...

MPJ-ja bullgare: Qasje të lirë dhe siguri për bullgarët më 4 shkurt

Bullgaria, sic percjell KlanM, përmes notës diplomatike do të kërkojë nga RMV-ja që bullgarëve që do të udhëtojnë në Shkup për të shënuar ditëlindjen...

Qytetarët vetëorganizohen: Roje nate tek varri i Goce Dellçevit dhe thirrje për bllokime më 4 shkurt

Nuk kanë të ndalur reagimet e qytetarëve pas ngjarjeve të fundit që përkeqësuan raportet edhe ashtu të brishta Shkup-Sofje. Nëpër rrjetet sociale, sic njofton KlanM,...

12 trafostacione në të gjithë vendin do të furnizohen me pajisje të reja parësore

ShA MEPSO dhe kompania kroate Konçar-Aparati (Konçar – Switchgear Ltd.) sot kanë nënshkruar kontratë për blerjen e 120 shkyçësve të nivelit të tensionit 110...

Ndërkombëtarët i bëjnë thirrje Shkupit ta ndryshojë Kushtetutën

Përfaqësuesit ndërkombëtarë në Maqedoninë e Veriut, kanë intensifikuar thirrjet drejtuar partive politike për nevojën e miratimit të ndryshimeve kushtetuese, si kusht për vazhdimin e...

“Levica”: VMRO-DPMNE do t’i pranojë ndryshimet Kushtetuese sikurse me marrëveshjen e Prespës

Sipas burimeve të “Levicës”, sic percjell KlanM, VMRO-DPMNE është pajtuar për ndryshimet kushtetuese, vetëm se shtizat thehen nëse kjo do të ndodh para ose...
- Advertisement -

Most Commented

Ministri i Alternativës lehtëson jetën e studentëve, nënshkruhet Memorandum Bashkëpunimi me FON

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Admirim Aliti, që vjen nga radhët e Alternativës dega në Kumanovë, sot ka nënshkruar një Memorandum Bashkëpunimi midis...
- Advertisement -

Gjatë vitit 2022 këto ishin top 10 veturat më të shitura në Kosovë

Veturat janë pjesë pandashme e përditshmërisë tuaj, kjo sepse shumicën e obligimeve në punë apo familjare i lehtëson. Kosova është një ndër vendet në...

Kryetari i ASH-së, Arben Taravari me thirrje për qetësim të tensioneve mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Arben Taravari,  ka bërë thirrje të veprohet me maturi dhe të qetësohen tensionet në marrëdhëniet mes Maqedonisë së...

Spasovski: Rasti në Ohër pjesë e luftës hibride kundër RMV-së

“TË MOS BLLOKOHEN RRUGËT, THIRRJE QË 4 SHKURTI TË SHËNOHET NË MËNYRË DINJITOZE” Rasti i fundit në Ohër, me rahjen e sekretarit të një klubi...