Tuesday, January 31, 2023

Dyqani i PlayStation rifreskon ofertat e tij të shitjeve nga festat e fundvitit


Korporata Sony ka rifreskuar ofertat e shitjes së pushimeve të fundvitit në PlayStation Store me mbi 2 mijë lojëra me zbritje dhe DLC në PlayStation 4 dhe PlayStation 5.

Për një kohë të kufizuar, klientët e PlayStation Store mund të kursejnë në lojërat më të mëdha të vitit 2022, duke përfshirë FIFA 23 , NBA 2K23 dhe Elden Ring e vlerësuar nga kritikët FromSoftware.

Dhjetorin e kaluar, Sony kishe lansuar shitjet e pushimeve në PlayStation Store duke paraqitur afërsisht 3 mijë lojëra dhe DLC për PS4 dhe PS5, raporton Game Rant.

Lojtarët që kërkojnë të shtojnë një lojë tjetër në bibliotekën e tyre PS4 ose në bibliotekën PS5 të sapo blerë mund ta bëjnë këtë me zbritje të mëdha gjatë sezonit të festave.

Lojërat e organizuara gjatë shitjes fillestare përfshijnë një zbritje prej 40 për qind në Grand Theft Auto 5, një zbritje prej 43 për qind në Horizon Forbidden West dhe një zbritje prej 37 për qind në Gran Turismo 7, 25th Anniversary Digital Deluxe Edition.

Shitja e festave vazhdoi deri në janar 2023 dhe përdoruesit e PlayStation Store mund të kursejnë në një përzgjedhje më të gjerë të softuerëve të disponueshëm tani për të dy konsolat.

Foto ilustrime të lojërave në Sony PlayStation

Lojërat falas të PS Plus për Janar 2023 janë të disponueshme tani

Sony e rifreskoi shitjen e pushimeve në PlayStation Store me mbi 2 mijë tituj të sapo arriturr, duke përfshirë Demon’s Souls, Final Fantasy 7 Remake Intergrade, Marvel’s Midnight Suns, Need for Speed ​​Unbound dhe shumë më tepër.

Demon’s Souls është një nga ofertat më të mira në shitjet e PlayStation Store aktualisht me një zbritje prej 58 për qind, duke ulur çmimin e lojës PS5 nga 69,99 dollarë në 29,39 dollarë.

Final Fantasy 7 Remake Intergrade përmban zgjerimin e Episode Intermission me protagonist Yuffie gjithnjë e më popullor dhe klientët mund të kursejnë 43 për qind dhe 33 për qind ulje nga edicionet standarde dhe luksoze në PS5.

Marvel’s Midnight Suns dhe Need for Speed ​​Unbound u lëshuan gjatë sezonit të festave të vitit 2022 dhe shpejt morën zbritje të konsiderueshme në PS5. Përdoruesit e PlayStation Store mund të kursejnë 33 për qind në të gjitha edicionet dixhitale të Marvel’s Midnight Suns, duke përfshirë edhe versionin Legendary 99,99 dollarë.

Need for Speed ​​Unbound është aktualisht në shitje për 41,99 dollarë, që është 40 për qind zbritje nga çmimi origjinal i listës prej 69,99 dollarë. Shumë tituj të tjerë janë në shitje duke përfshirë Guilty Gear Strive , Ratchet and Clank: Rift Apart dhe Marvel’s Spider-Man: Miles Morales. Megjithëse shitja e PlayStation Store u rifreskua, dhe shumë nga zbritjet nuk do të zgjasin.

Përdoruesit duhet të kontrollojnë listën e tyre të mbetur të dëshirave nga pushimet dhe të shfletojnë linjën me zbritje të lojërave që aktualisht janë të disponueshme tani në PlayStation Store. Mbi 3 mijë lojëra dhe DLC do të dalin nga shitjet e festave së shpejti pasi Sony do të shikojë përpara për serinë e saj të ardhshme të lëshimeve të PS5 në 2023, duke përfshirë kontrolluesin DualSense Edge, Marvel’s Spider-Man 2 dhe Final Fantasy 16 të Square Enix.

TË FUNDIT

Edhe njëherë për vetminë

Edhe njëherë për vetminë Shkruan: Hamdi Nuhiju Vetmia po bën thirrjen e kobshme. Po mbledh të gjithë të dëshpëruarit, të lodhurit, të përbuzurit, të vyshkurit nga...
Marketing
Marketing
- Advertisement -